V Otrokovicích najel trolejbus na sloup. Pět lidí se těžce zranilo

V Otrokovicích havaroval trolejbus, který najel na sloup trakčního vedení. Při nehodě se zranilo třináct lidí, pět z nich těžce. Pět osob museli hasiči vyprošťovat. Podle prvotních odhadů jelo v trolejbuse asi 20 lidí. Na místě bylo několik sanitních vozů i vrtulník.

„Jedna žena byla letecky transportována do olomoucké fakultní nemocnice, dva lidé byli sanitkou převezeni na oddělení urgentního příjmu do nemocnice v Uherském Hradišti a dva na ARO Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně,“ uvedl k vážně zraněným mluvčí krajské záchranné služby Petr Olšan.

Podle něj lidé utrpěli zranění hlavy, páteře i další mnohačetná poranění, u některých i ohrožující život. Zranění dalších osob jsou středně těžká a lehká. 

Video Události
video

UDÁLOSTI: Trolejbus najel na sloup trakčního vedení

 

Podle mluvčího krajských hasičů Libora Netopila trolejbus najel na sloup trakčního vedení a vyjel po něm nahoru. „Přední část trolejbusu tak zůstala ve vzduchu,“ uvedl Netopil. Nehoda se stala v 11.15 v části Otrokovic Kvítkovice. Na místo před 15.00 dorazila speciální vyprošťovací technika, která se postará o vyproštění trolejbusu.

„Jezdí po staré kvítkovické silnici za supermarkety, doprava do Otrokovic není přerušena, byť o dodržování jízdních řádů se teď nedá mluvit,“ uvedl mluvčí dopravce Vojtěch Cekota. Jak dlouho bude oprava vedení trvat, zatím není známo. Řidič byl podle Cekoty po nehodě v šoku, odvezli ho do nemocnice. Podle mluvčího se jedná o dlouholetého zaměstnance podniku.

Řidič před nehodou nepil alkohol

Podle něj je poškozeno vedení, podnik tak nasazuje vozidla s dieselagregáty. „Prvotní odhad škod je asi 250 tisíc korun,“ dodal Cekota. Podle Drážní inspekce vznikla při nehodě škoda 3,1 milionu korun.

Doprava na frekventované silnici byla obousměrně zastavena. „Pouštíme jen vozy MHD,“ řekla mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Uzavírka skončila až více než pět hodin po havárii. Mluvčí dodala, že dechová zkouška neprokázala, že by řidič trolejbusu pil alkohol. Příčina nehody zatím známa není, policie ji vyšetřuje. Má podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti.

Nehoda zasáhla i vlakovou dopravu na trati Otrokovice–Vizovice. V úseku Otrokovice–Trávníky–Otrokovice byl provoz zastaven. Nehoda totiž zasáhla do průjezdného průřezu vlaku, uvedly internetové stránky Českých drah. Vlaky nahradily autobusy, které ale musely také jezdit objízdnou trasou.