Stavební práce omezí víkendový provoz tramvají v Ostravě

Cestující v Ostravě se musí o víkendu připravit na výluku některých tramvajových linek. Kvůli stavebním pracím budou nasazeny náhradní autobusy a tramvaje budou jezdit odklonem po delších trasách. Detailní podrobnosti najdete na stránkách dopravního podniku.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK Autor: Jaroslav Ožana

První výluka se týká ulice Palkovského, kam se bude pokládat nový živičný povrch. Tramvaje proto nebudou jezdit v sobotu i neděli: vždy od 04:45 do 21:00. Výluka se týká linek 7, 11 a 12, které pojedou odklonem přes zastávky Mariánské náměstí, Mírové náměstí a Ředitelství Vítkovic. Po jejich původních trasách bude jezdit náhradní autobusová doprava.

Výluku budou mít také tramvaje linky číslo 1, a to od sobotních 05:00 do nedělních 22:00. Důvodem je zvedání opravovaného mostu v Místecké ulici. Mezi zastávkami Hrabůvka kostel a Vítkovice vysoké pece proto pojedou tramvaje odklonem přes Jubilejní kolonii a Mírové náměstí. Po jejich původní trase budou jezdit náhradní autobusy. Tramvaje budou mít až šestiminutové zpoždění a na linkách nebudou jezdit bezbariérové spoje uvedené v jízdním řádu.