U Písku havaroval autobus se 48 dětmi, devatenáct se lehce zranilo

U Písku havaroval autobus se 48 dětmi, devatenácti museli záchranáři ošetřovat lehká zranění. Autobus mířil z dětského tábora na Strakonicku na výlet. Podle policistů řidič patrně nezvládl situaci, kdy na silnici stála voda. Autobus zůstal po nehodě ležet na boku. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému.

Nehoda se stala na silnici I/20, která je hlavním tahem mezi Pískem a Českými Budějovicemi. Autobus havaroval poblíž sjezdu na Tábor.

Zřejmě vlivem počasí a vody na silnici přejel podle policejní mluvčí Kamily Ingrišové Čuřínové do protisměru a sjel ze silnice, kde narazil do silničního náspu a převrátil se na bok. 

U Písku havaroval autobus se 48 dětmi
Zdroj: ČT24

Dopravce hned přistavil náhradní autobus, který by měl jet zpět do tábora. „Některé děti jsou ale zřejmě v šoku a nechtějí už do autobusu nastoupit. Přistavili jsme proto naše dodávky a případně děti na tábor odvezeme,“ uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Podle policejní mluvčí vyšetřování příčin stále pokračuje. „Silnice je průjezdná, dopravu řídí policisté. Řidiči ale musejí počítat s mírným zpožděním, protože se tvoří kratší kolony,“ dodala.

/*json*/{"map":{"lat":49.31052009613291,"lng":14.201410966113247,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/