Při festivalu měli karlovarští těžkou noc. Stěžují si na hluk z klubu

Projekce filmů nejsou jediným programem karlovarského festivalu. Zábava pokračuje i v nočních hodinách, a to v klubech. Lidé z domů na pěší zóně nicméně sepsali petici proti Aeroportu, který je jedním z oficiálních klubů mezinárodního filmového festivalu. V noci byl podle nich kvůli klubu příliš velký hluk.

Video Události v regionech (Praha)
video

Lidé z domů na karlovarské pěší zóně sepsali petici proti klubu Aeroport

Klub Aeroport je otevřený jenom po dobu filmového festivalu v Karlových Varech. Několikrát se už stěhoval. Útočiště teď našel v ulici T. G. Masaryka, která spojuje Thermal s autobusovým nádražím. Zhruba stovka nájemníků domů v ulici ale sepsala petici. I když už filmová přehlídka skončila, chtějí, aby klub už příště v centru nebyl. Vadil jim noční hluk a znečištěné okolí.

Ještě před festivalem přitom dostali do schránek leták s žádostí o pochopení a s informací, že hlavní hudební produkce bude v podzemí. Mezi obyvateli ale zaznívají hlasy, že se kvůli hluku zkrátka nedalo spát. V posteli byly cítit vibrace z hlasité hudby. Večírek se často přesunul i na ulici, kde se bavily desítky lidí.

„Volal jsem několikrát i na policii. Byl jsem nasměrován, ať si jdu stěžovat na město. Nezajímalo to nikoho,“ podotknul jeden z obyvatel Agron Thaqi. Podle dalšího z obyvatel Rostislava Váni to vytváří špatný dojem z festivalu u karlovarských obyvatel. Je podle něj nutné určit, do kolika hodin mohou doprovodné akce probíhat.

Radní tvrdí, že s klubem v soukromém objektu nic udělat nemohli. Místo kontrolovali strážníci a pořadatele napomínali, aby ztišili hudbu. Dodržení vyhlášky na noční klid ale nikdo neřešil.

Klub mění své stanoviště, příští rok by se možná opět přesunul

„To, co se může stát na místě, není, že se klub zavře,“ uvedl primátor Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA) s tím, že se řeší až následný postih. „Město se samozřejmě může domlouvat s předstihem s týmem filmového festivalu, aby pečlivě zvážili, zda tato lokalita je vhodná, nebo ne,“ dodal.

Festivalový klub se v posledních letech stěhoval několikrát. Začínal na Divadelním náměstí, byl i v Goethově vyhlídce za městem. V opuštěném hotelu Passage byl letos poprvé. „Tady to místo jsme si vybrali jako nouzové řešení. Příští rok bychom zase chtěli být někde jinde, na místě, kde to bude ještě méně komplikované,“ uvedl provozovatel festivalového klubu Aeroport Jiří Šebesta.

/*json*/{"map":{"lat":50.23002601986354,"lng":12.870062720537145,"zoom":16,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.230017828150785,"lng":12.86822497844696,"type":"1","description":"Hotel Passage"}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Stěhování na jinou lokalitu by nejspíš vyřešilo nynější stížnosti. Obyvatelé pěší zóny ale ještě chtějí, aby město nechalo vyčistit ulici od střepů a skvrn po rozlitých nápojích.