V brněnském domě se seniory hořelo. Hasiči evakuovali 25 lidí

Pětadvacet seniorů museli hasiči evakuovat kvůli požáru charitního Domova svaté Anežky v Brně. Kolem půl páté ráno hořelo v jednom z bytů. Záchranáři ošetřili dvanáct lidí, jedna žena utrpěla středně těžká zranění. Část obyvatel se už do domova vrátila.

Požár v charitním Domově svaté Anežky
Zdroj: ČTK/HZS Jihomoravského kraje

Evakuace byla pro hasiče podle slov mluvčího Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje Jaroslava Mikošky fyzicky i časově poměrně náročná. „Jednalo se o imobilní nebo málo mobilní seniory, tedy je bylo třeba vynést a nasadit jim vyváděcí kukly, aby byli v bezpečí,“ uvedl.   

Devět lidí skončilo v nemocnici, především kvůli nadýchání se kouřem. Středně těžce se zranila jedna žena. Kvůli čemu začalo v bytě hořet, zatím není známo. Škodu hasiči odhadují na zhruba milion korun, jejich zásah skončil po desáté hodině dopoledne.

Video Zprávy
video

Hasiči zasahovali v brněnském domě se seniory

„Kdo mohl, vrátil se do svých domácností. V některých bytech to ale umožněno nebylo, protože jsou promáčené, nejde v nich elektřina, neteče voda,“ zhodnotila stav po požáru sociální pracovnice Petra Kuchtíková z Diecézní charity Brno. Dočasné bydlení pomohli takto postiženým lidem najít na radnici Brno-střed.  Část klientů, kteří se do domova nemohou vrátit, zůstane v doléčovacím a rehabilitačním ústavu Fakultní nemocnice u svaté Anny.