Prahu čekají v létě dopravní omezení: Dotknou se řidičů i cestujících MHD

Prahu čeká o prázdninách více než dvacítka dopravních omezení. Na začátku července se budou vyměňovat výhybky na trase metra C. Opravy čekají i tramvajové tratě – například poblíž stanice I. P. Pavlova. A s omezením musí počítat taky řidiči – zkraje prázdnin se bude mimo jiné rekonstruovat vytížená Štěrboholská spojka. Nejvíc se opravy dotknou obyvatel Prahy 4.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK Autor: Vít Šimánek

Na Štěrboholské spojce se chystá Technická správa komunikací opravovat vozovku - práce bude rozdělena do dvou etap: První začne 3. července v úseku od Průmyslové k Nedokončené ulici, a to ve směru do centra. Uzavírka jízdního pruhu potrvá celé prázdniny až do 28. srpna. Potom se až do 20. října uzavře ve stejném úseku jízdní pruh v opačném směru.

Opravu chystá TSK rovněž v Českobrodské ulici v úseku mezi ulicemi Broumarská a Lomnická, v ulici Na Baních v Praze 5 nebo na Jižní spojce v Praze 4. Tam bude TSK frézovat část vozovky mezi ulicí 5. května a Barrandovským mostem, v to v rozmezí od 10. července do 30. srpna.

Oprava tramvajové tratě se dotkne náměstí I. P. Pavlova a také ulice Jugoslávská k náměstí Míru, kde bude omezení trvat od 28. července do 11. srpna. Ještě předtím bude v první polovině července dopravní podnik vyměňovat panely v křižovatce ulic Ječná a Sokolská a Ječná a Karlovo náměstí – 5. července kvůli tomu bude zcela uzavřen provoz v Sokolské ulici.

Metro nebude od 2. do 10. července jezdit v úseku Pražského povstání - Roztyly

S dalším omezením musí cestující v MHD počítat na lince metra C, kde bude dopravní podnik vyměňovat výhybku. Kvůli tomu nebude jezdit metro od 2. do 10. července v úseku mezi Pražským povstáním a Roztyly, místo něj budou jezdit náhradní autobusy.

Oprava vodovodu pak omezí dopravu v ulici U Plynárny, kde už práce začaly v červnu. Dopravní podnik totiž zároveň opravuje tramvajovou trať. Vodovod, společně s vozovkou, bude opraven rovněž v Korunovační ulici, práce tam začnou 3. července.