Matky protestovaly proti Zemanovi, důchodci je zahrnuli nadávkami

Na hranickém náměstí se střetli příznivci prezidenta Miloše Zemana se skupinkou jeho odpůrců. Střet provázely strkanice, ale i mnoho vulgarismů, kterými převážně důchodci častovali protestující matky. Na místě musel zasahovat antikonfliktní tým. Mnohem klidnější průběh mělo setkání prezidenta se studenty středních škol. V závěru pracovního dne Miloš Zeman navštívil Libavou. Vyjádřil se mimo jiné ke středeční nehodě, která se stala ve zdejším vojenském prostoru

V Hranicích na Přerovsku se střetli příznivci Miloše Zemana s jeho odpůrci
Zdroj: ČTK Autor: ČTK

Ženy, které v Hranicích na Přerovsku vyjadřovaly nesouhlas se Zemanovými názory, nesly transparent „Jdi domů, Zemane“ s rudou hvězdou. Měly červené karty a pískaly na píšťalky. Šlo o první hlasitý protest odpůrců prezidenta při jeho třídenní návštěvě Olomouckého kraje.

Skupinka protestujících žen s malými dětmi na sebe upozornila na náměstí hned poté, co rozvinula transparent a vytáhla červené karty. Transparent jim vzápětí strhli rozzlobení důchodci. Ženy poté obklopila skupinka policistů z antikonfliktního týmu. „Nesouhlasím s tím, jak se prezident chová na veřejnosti, jaká používá slova, když někde vystupuje. Myslím si, že jeho chování a to, jak vyjadřuje své názory, nesouzní s mou představou prezidenta,“ řekla Lucie Kubišová.

Video Události v regionech (Ostrava)
video

Prezident Miloš Zeman na Olomoucku

Zdroj: ČT24

Ostatní obyvatelé Hranic měli však opačný názor a prezidenta se hlasitě zastávali. „Já jsem volila Zemana, pokládám za sprosté, aby někdo vytahoval červené karty, které si vymyslel nějaký Pražák, a útočil na prezidenta, který byl zvolen přímou volbou. Je to strašné vyjádření těchto lidí, nesouhlasím s tím,“ sdělila Zdislava Šolijová.

Protestující ženy napadali rozčilení důchodci převážně slovně, zazněla i řada sprostých slov. Reakce obyvatel zaskočila i matky s červenými kartami. „Každý člověk má možnost vyjádřit svůj názor. Nikoho neomezuju, nikoho nenapadám. Nečekala jsem, že by se toto v našem státě mohlo dít,“ doplnila Kubišová, která musela čelit s ostatními kamarádkami atakům i po ukončení mítinku.

Prezident Zeman se při této návštěvě kraje setkal s hlasitým protestem zatím poprvé. Při jeho příjezdu svůj kritický postoj vyjádřila pouze jedna žena s transparentem v podobě červených trenýrek. Její osamocený postoj před budovou olomouckého krajského úřadu Zeman nijak nekomentoval.

Kritika mířila na Bakalu

Zeman ve čtvrtek vystoupil také před studenty Střední průmyslové školy v Hranicích na Přerovsku. Opět kritizoval podnikatele Zdeňka Bakalu v souvislosti se situací v OKD. Kromě svého dřívějšího přirovnání Bakaly k Viktoru Koženému prohlásil, že „patří zavřít“. Čeká prý na to, až na Bakalu bude podáno trestní oznámení.

Video Události v regionech plus (Ostrava)
video

Zeman v Olomouckém kraji

Na setkání se studenty při Zemanově návštěvě v Olomouckém kraji padly kromě dotazů na OKD i otázky na legalizaci marihuany či první prezidentův vztah s dívkou. Diskuse se zúčastnilo zhruba 300 studentů z nejnižších ročníků.

Návštěvu v regionu ukončí Miloš Zeman v pátek vysazením památného stromu v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku.