Provoz na D1 zablokovala srážka tří kamionů a dvou dodávek

Hromadná nehoda tří kamionů a dvou dodávek na 126. kilometru dálnice D1 v pátek odpoledne zastavila provoz ve směru na Brno. Při nehodě se podle záchranářů dva muži zranili, z toho jeden těžce. 

Nehoda kamionů na dálnici D1
Zdroj: ČTK Autor: Luboš Pavlíček

Havárie se stala kolem půl druhé poblíž Řehořova. Podle předběžných výsledků vyšetřování je viníkem nehody řidič maďarského kamionu, který se nevěnoval dostatečně řízení a narazil do vozidla jedoucího před ním. Byl těžce zraněn.

Z jedné z dodávek hasiči vyprostili zaklíněného a těžce zraněného řidiče kamionu. „S mnohočetnými zlomeninami byl letecky dopraven na traumacentrum nemocnice v Brně-Bohunicích, druhý zraněný muž skončil s lehčím zraněním v jihlavské nemocnici,“ informovala ředitelka krajských záchranářů Vladislava Filová.

Podle krajské policejní mluvčí Dagmar Čírtkové policisté jeden jízdní pruh uvolnili kolem třetí, aby mohli odjet řidiči, kteří kvůli nehodě stáli na dálnici. Policie ale dál odkláněla dopravu z dálnice na exitu 119 (řidiči se vraceli zpět na exitu 134) a i když po čtvrté odpolední řízený odklon skončil, řidiči stále opouští dálnici kvůli mnohakilometrové koloně. „Kvůli tomu jsou vozidly zaplněná i města Jihlava, Velké Meziříčí a Žďár nad Sázavou,“ dodala Čírtková.