V Ostrově shořela hala bývalého závodu Škodovky, hasiči museli evakuovat věznici

Skladovací halu v bývalém závodě Škoda v Ostrově na Karlovarsku zasáhl požár. Budova je zcela zničená. V objektu byly i tlakové lahve. Kvůli odlétajícím hořícím troskám museli hasiči evakuovat nedalekou věznici. Na místě byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Škoda byla předběžně vyčíslena na tři miliony korun.

Požár haly v bývalém závodu Škoda v Ostrově na Karlovarsku
Zdroj: ČTK Autor: Martin Kasal

„Hořící trosky ze zasažené haly odlétávaly přes vězeňský plot na střechy vězeňských ubytoven. Hasiči pak přímo ve věznici ochlazovali střechy budov nejblíže místu požáru,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Likvidace požáru podle něj bude pokračovat nejméně do večera.

„Osoby z budov nejblíže požáru jsme museli přesunout do vzdálenějších částí areálu. Nyní jsou již zpět na svých místech, nebezpečí už jim nehrozí,“ doplnila mluvčí vězeňské služby Petra Kučerová.

Objekt byl opuštěný, příčina požáru se zjišťuje

Z hořící haly museli požárníci vynosit i několik tlakových lahví. Mnimálně dvě, které zůstaly uvnitř, ochlazovali. Postupně se zřítila střecha i všechny konstrukce zasažené budovy. Uvnitř haly byl uskladněný nábytek a stavební materiál.

Příčinu požáru hasiči zjišťují, objekt samotné haly byl v době požáru opuštěný. Na místě zasahovalo devět hasičských cisteren z Karlových Varů, Ostrova, Jáchymova, Božího Daru a dalších obcí. 

V areálu Škody se od roku 1960 vyráběly trolejbusy, výroba byla ztrátová a skončila v roce 2004. Pobočka byla definitivně zrušena v roce 2010. Část areálu v 50. letech 20. století sloužila jako pracovní tábor pro politické vězně. Rudá věž smrti, ve které se třídila uranová ruda, byla prohlášena národní kulturní památkou.