Tchibo postaví v Chebu velké distribuční centrum. Zaměstná tam až tisíc lidí

V chebské průmyslové zóně otevře německá společnost Tchibo distribuční centrum. Práci by v něm měly najít stovky lidí, výhledově možná až tisíc. Oznámil to předseda chebského výboru pro strategický rozvoj Tomáš Linda.

Chebská průmyslová zóna
Zdroj: ČTK Autor: Slavomír Kubeš

Nové chebské distribuční centrum firmy Tchibo má zabrat 80 tisíc metrů čtverečních. Tomáš Linda předpokládá, že hotové bude ještě letos. „Na základě vydaného územního rozhodnutí se už dělají i terénní úpravy. Během krátké doby by pak mohla vyrůstat samotná konstrukce stavby,“ uvedl.

Stavbu zajistí společnosti, se kterými Cheb spolupracuje už delší dobu a díky tomu se podařilo do průmyslové zóny přivést i další investory, naposledy například čínskou společnost BWI, která svůj závod už staví.

Tchibo má v plánu v Chebu zaměstnat několik set lidí, postupně možná tisícovku. Zastupitel Linda věří, že otevření distribučního centra předznamená pro město dobré časy. „Doufám, že se do Chebu začnou stěhovat lidé za prací a poroste i počet obyvatel. Každopádně už nyní město dostane díky prodeji pozemků v průmyslovém parku o 65 milionů korun více do rozpočtu, než se čekalo. Většinu z toho tvoří pozemky pro Tchibo,“ poznamenal Tomáš Linda.

Zhruba čtyřicetihektarová chebská průmyslová zóna existuje již dvanáct let, rozmach zažívá zejména v poslední době. V květnu má být hotová hala společnosti DHL Supply Chain. V objektu bude zajišťovat logistické služby pro poskytovatele televize Sky Deutchland pro Německo a Rakousko.

Cheb navíc jedná s Karlovarským krajem o vytvoření druhé průmyslové zóny v sousedství. Výsledkem by potom mohla být strategická průmyslová zóna celého kraje.