V Červené Řečici po čtvrt roce znovu hořelo v papírnách

V Červené Řečici na Pelhřimovsku hořel sklad toaletních potřeb tamní papírny. Hasiči k požáru vyjeli po sedmé hodině ráno a pod kontrolu ho dostali po dvou hodinách. Nikdo nebyl zraněn. Škodu majitel předběžně vyčíslil na 35 milionů korun – je nejvyšší v Kraji Vysočina za posledních deset let. Na stejném místě přitom hořelo už loni začátkem listopadu, kdy požár způsobil škodu 4,2 milionu korun. Loni v létě navíc v papírně hořel transformátor.

Video Události
video

Události: V papírnách v Červené Řečici hořelo během půl roku už potřetí

Oheň zachvátil ráno sklad toaletního papíru a kuchyňských utěrek v Červené Řečici. Hasiči ho lokalizovali po deváté hodině, řekla jejich mluvčí Petra Musilová. Na místě zasahovalo sedm jednotek s šesti cisternami a výškovou technikou. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Práci hasičům komplikoval hustý šedý dým, který byl jak v hale, tak v okolí. Museli proto pracovat v dýchacích přístrojích. Později z výškové plošiny rozřezávali střechu haly a rozebrali část její plechové konstrukce.

Hořel sklad. Výrobní halu požár nezasáhl.

Radek Kadlec

velitel zásahu hasičů

Podle mluvčí krajských hasičů způsobil požár zřejmě největší škodu na majetku v Kraji Vysočina za posledních deset let - majitel ji odhaduje na 35 milionů korun.

Příčina požáru zatím není známá. Jak ale z místa informoval redaktor ČT Radovan Daněk, spekuluje se tam o vadné elektroinstalaci nebo i o úmyslném zapálení. Na místě už pracují vyšetřovatelé hasičů i policisté.

Stejnou firmu, jenom jinou halu, zasáhly plameny už loni v listopadu. Tehdy se škoda vyšplhala na 4, 2 milionu korun. Příčinou listopadového požáru byla podle hasičů závada na osvětlení. Už loni v létě v areálu papíren shořel transformátor - současný požár je tedy třetí během půl roku.

Požár haly papíren v Červené Řečici – 6. listopadu 2015
Zdroj: ČTK
Autor: Luboš Pavlíček

Firma Cerepa vyrábí hlavně hygienický papír. Je jednou z nejstarších papíren v Česku s nepřetržitou výrobou už od roku 1675. Podle ředitele Jiřího Jiravy zaujímá výrobou toaletního papíru, papírových ubrousků, utěrek a podobného sortimentu deset až 12 procent objemu trhu.

/*json*/{"map":{"lat":49.49500998936506,"lng":15.2318422996094,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.51473301569195,"lng":15.173835754394531,"type":"1","description":"Červená Řečice"}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/