Policie chytla skupinu, která přepadala čerpací stanice v Ostravě

Moravskoslezští policisté dopadli šestičlennou skupinu, která má údajně na svědomí pět loupežných přepadení v Ostravě, převážně na benzinových čerpacích stanicích. Celkem si odnesli peníze a zboží za zhruba 70 000 korun. Pět lidí skončilo ve vazbě, jedna žena je stíhána na svobodě, řekl náměstek ředitele pro službu kriminální policie a vyšetřování Radim Wita.

Na čerpací stanici
Zdroj: ČT24 Autor: ČT24

Skupina podle něj začala loupit 6. ledna. Nejprve si vyhlédla hernu v ostravské části Poruba, kde se však přepadení nezdařilo, protože obsluha spustila alarm a utekla do vedlejší místnosti. Pachatelé tak hernu opustili, aniž by si cokoliv odnesli.

„Nicméně hned druhého dne se dopustili dalšího loupežného přepadení na benzinové čerpací stanici v Ostravě. Tam opět částečně maskovaný pachatel vstoupil do prodejny, objednal si u obsluhy cigarety a poté, co se obsluha otočila, aby mu cigarety vydala, vytáhl střelnou zbraň. Vzápětí vstupují do prostoru čerpací stanice další dva maskovaní pachatelé,“ popsal Wita. Stejný scénář pak následoval při dalších třech loupežných přepadeních benzinových čerpacích stanic.

Pachatelé byli různě maskováni, například kuklami, maskami či plynovou maskou nebo lyžařskými brýlemi. Na obsluhu jeden z mužů mířil plynovou pistolí. „Přijali jsme bezpečnostní opatření, která spočívala nejen ve fyzickém střežení vytipovaných čerpacích stanic, ale také v zahuštění vytipovaného prostoru policejními silami,“ uvedl Wita.

Podle něj se tato taktika policii vyplatila, protože při posledním přepadení na benzinové čerpací stanici v Plzeňské ulici se jí všechny pachatele krátce po činu a v následujících hodinách podařilo zadržet. Skupinu, v níž je jeden cizinec, tvořili lidé ve věku od 19 do 26, kteří v minulosti nebyli trestáni.

Pachatelům nyní za loupež hrozí až desetileté vězení. Peníze z loupeží skupina utrácela, po jedné z loupeží například odcestovala na diskotéku do Prahy, kde utratila všechny peníze. „Všichni obvinění až na jednu osobu se k samotným případům doznali,“ uvedl vedoucí 9. oddělení obecné kriminality Radim Bena. Dodal, že pachatelé nejsou zaměstnáni nebo v minulosti pracovali pouze krátce.