Souboj univerzit. Ne v lavicích, ale na ledě vyhrála Univerzita Karlova

Na stadionu Za Lužánkami se uskutečnil hokejový souboj dvou největších univerzit v zemi. Dva měsíce poté, co Masarykova univerzita vyhrála hokejový souboj s VUT, se teď utkala s velkým rivalem - týmem Univerzity Karlovy pod širým nebem, kterému na stadionu Za Lužánkami podlehla 3:4. Návštěva byla rekordní - přišlo 7826 diváků.

Hokejové hry pod širým nebem za Lužánkami
Zdroj: ČTK Autor: Václav Šálek

Na stadionu vládla podle pořadatelů výborná atmosféra. Ani studenti totiž nehrají hokej v rekreačním tempu. Jak za Masarykovu, tak za Karlovu univerzitu totiž nastoupilo několik hráčů z ligových soutěží. Kometa otevřela pro univerzitní duel čtyři sektory s nejlepším výhledem, které by měly dohromady pojmout šest tisíc diváků. Úvodní buly zápasu pod širým nebem vhodila ministryně školství Kateřina Valachová.

Bezpečnostní opatření na stadionu

Fanoušci na tribunách musí dbát na opatrnost už proto, že kovový povrch může při nízkých teplotách namrzat. Na tribunách platil zákaz vnášení batohů a objemných zavazadel nebo třeba deštníků a také alkoholu.

Fanoušci měli možnost získat podpisy hráčů Komety

Pořadatelé i obě univerzity se snažili, aby byl čtvrteční zápas zážitkem. Celou první třetinu byli na tribuně vyhrazené fanouškům Masarykovy univerzity také hráči extraligové Komety Brno. Kdokoliv si tak mohl přijít pro podpis nebo se nechat se svým oblíbeným hokejistou vyfotit.

Hokejové hry pokračují. Překonají návštěvníci rekord?

Video Události v regionech (Brno)
video

Za Lužánkami padl divácký rekord

Minulou neděli padl na Hokejových hrách Za Lužánkami návštěvnický rekord na zápase Kometa – Plzeň, tedy víc než 18 tisíc lidí. Podle pořadatelů je na další zápas vyprodaná v podstatě celá kapacita této venkovní arény, tedy 21 a půl tisíce lidí. Tím by byl překonaný rekord z 60. let. Pořadatelé očekávají velký zájem diváků. Utkání patří do týdenního programu Hokejových her, které čítají hlavně extraligové zápasy Komety se Škodou Plzeň a pražskou Spartou a druholigový duel mezi brněnskou Technikou a SHK Hodonín.