Praha 7 vybrala nové sídlo radnice - v pondělí o něm rozhodnou zastupitelé

Praha 7 chce za více než 90 milionů koupit administrativní budovu v ulici U Průhonu 38, v níž má být nové sídlo radnice. Rozhodla o tom komise, která měla na výběr ze tří objektů, uvedl Jan Čižinský (Praha 7 sobě). Konečné slovo budou mít v pondělí zastupitelé.

Budova v ulici U Průhonu, kde má být nová radnice Prahy 7
Zdroj: ČTK Autor: Michal Kamaryt

Radní kvůli výběru sídla vypsali soutěž, do které se přihlásili tři zájemci. Vybraná budova je ze všech nabídnutých možností nejlevnější. Její oprava podle starosty vyjde zhruba na 100 milionů korun. „Pohodlně se tak vejdeme do limitu, který referendum stanovilo na 500 milionů korun,“ uvedl starosta Jan Čižinský (Praha 7 sobě).

Komise dala domu přednost před jinou administrativní budovou ve stejné ulici, za kterou majitel žádal 185 milionů a jejíž oprava by stála 100 milionů. Výběrem neprošla ani už dříve zvažovaná stavba v Argentinské ulici 38 za 335 milionů, která podle posudků potřebuje rekonstrukci za 350 milionů korun.

Úředníci by se ze stávajícího sídla na nábřeží Kapitána Jaroše mohli přestěhovat přibližně do dvou let, odhaduje Čižinský. Ministerstvo financí, které budovu vlastní, ale na stěhování tlačí. Vyplývá to z dopisu, který zaslalo městské části. Původně přitom radnice domluvila prodloužení nájemní smlouvy do roku 2019.

Stěhování řeší politici řadu let. Výběr nového sídla provází řada peripetií. Někdejší opozice vinila radní z toho, že chystají předraženou investici. Původně totiž měla radnice stát miliardu. Referendum o radnici se v Praze 7 uskutečnilo v lednu 2013 na základě rozhodnutí Nejvyššího správního soudu.