Hradec Králové nabízí pozemky, jejichž cena může být po změně územního plánu třicetinásobná

Hradec Králové nabízí k prodeji dva důležité pozemky poblíže dálnice, které bude podle znalců realitního trhu potřebovat ke svému rozvoji. Makléři poukazují na to, že prozatím lacinou ornou půdu může nový územní plán zhodnotit ze dne na den i třicetinásobně.

Video Události
video

Události: Hradec Králové se zbavuje strategických pozemků

„Cena orné půdy je 50 korun za metr čtverečný, po schválení územního plánu to bude minimálně 1500 korun,“ upřesňuje realitní makléř Stanislav Mach. Překvapuje ho nabídka parcel ze strany města, které chybí jakékoliv odůvodnění.

Město mělo mít podle Stanislava Macha koncepci a v jejím rámci zařadit tyto pozemky do kategorie strategických, protože je později může velmi složitě získávat zpátky. Záměr královéhradeckého majetkového odboru překvapil i hlavního architekta Petra Brůnu.

Plocha orné půdy po změně územního plánu se promění v komerčně se hodnotné parcely. Vydělat na nich by pak mohl někdo jiný. Náměstkyně primátora pro majetek Romana Lišková (HDK) záměr vysvětluje tím, že město potřebuje některé pozemky směňovat. „A toto by mohl být eventuálně jeden z nich,“ uvedla.