Blanku čeká první uzavírka – o víkendu v noci

Tunelový komplex Blanka se po třech týdnech provozu uzavře. Uzavírka bude krátkodobá, proběhne v noci na neděli a postihne dva ze tří tunelových úseků. Již od pátečního večera navíc Ředitelství silnic a dálnic uzavře kvůli údržbě také část tunelů na Pražském okruhu.

Podle mediálního zástupce společnosti ČKD Praha DIZ Karla Samce byla uzavírka části komplexu Blanka naplánovaná v rámci zkušebního provozu. Začne o půlnoci ze soboty na neděli – tedy až po skončení fotbalového utkání s Tureckem – a skončit by měla v šest hodin ráno.

Řidiči nebudou moci vjet do dvou ze tří částí Blanky – Brusnického a Dejvického tunelu. Obdobná uzavírka sice čeká i nejdelší část Blanky Bubenečský tunel, ta ale proběhne až další víkend.

Uzavírky i na Pražském okruhu

Ačkoli vnější dálniční okruh kolem Prahy provozují státní silničáři, zatímco vnitřní včetně Blanky město, sejdou se uzavírky tunelů uvnitř i vně města v témže čase. Ředitelství silnic a dálnic uzavře o víkendu Lochkovský a Komořanský tunel ve směru k dálnici D1 a tunel Šabatka ve směru k D5. Během uzavírky nechají silničáři umýt, vyčistit kamery a provést další údržbu.

Lochkovský tunel
Zdroj: ČTK
Autor: Michal Kamaryt

Uzavírky na Pražském okruhu začnou v pátek v devět hodin večer a potrvají celou sobotu až do nedělního poledne. Ve stejném čase o týden později budou tytéž tunely uzavřeny v opačném směru. Doprava z uzavřeného okruhu by se ale neměla přenést do města. „Objížďky jsou stanoveny vždy obousměrně ve druhé tunelové troubě,“ upozornil mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Kromě Pražského okruhu chystá ŘSD na víkend také uzavírku na dálnici D1, a to na jižní Moravě mezi Ostrovačicemi a Kývalkou.