Matka z Dolních Dunajovic se přiznala k vraždě tří novorozeňat

Tři své novorozené děti zabila kvůli obavám, že ztratí partnera, který děti nechtěl. Takové přiznání dnes zaznělo u Krajského soudu v Brně, kde se žena z Dolních Dunajovic na Břeclavsku zpovídá z trojnásobné vraždy. Hrozí jí až výjimečný trest.

Žena se přiznala k vraždě svých tří novorozenců
Zdroj: ČT24

Předtím měla manžela a dvě děti, jejich okolí je popisovalo jako harmonickou rodinu. Pak si ale žena našla nového partnera a přestěhovala se k němu. Podle spisu žili v rodinném domku v Dolních Dunajovicích, v němž se vyráběly drogy, na nichž byl pár závislý.

Policisté zadrželi pětadvacetiletou ženu letos v únoru krátce po posledním z porodů. Svá těhotenství žena před partnerem tajila, protože věděla, že muž děti nechce. Chtěla mu prý vyhovět, proto tvrdila, že děti mít nemůže a příznaky těhotenství odůvodňovala zdravotními problémy - zavodněním těla.

Partner ženy soudu potvrdil, že o jejich těhotenstvích nevěděl i to, že děti nechtěl. "Pokud by se ale dítě narodilo, tak bych se k tomu postavil jako chlap," uvedl. 

Lékař dítě nenašel

Do domu v Dolních Dunajovicích přivolala policisty zdravotnická záchranná služba. Lékař ženě poskytoval první pomoc. Zjistil při tom, že před několika hodinami rodila, dítě ale v domě nenašel. Žena mu nebyla schopna celou událost vysvětlit.

Proto lékař přivolal policii, která pak našla ostatky tří novorozených dětí. „Nedokážu si vysvětlit, proč jsem to udělala. Vím, že jsou babyboxy, jednala jsem ve stresu,“ řekla obžalovaná v úterý soudu.

Video O případu hovoří žalobkyně Zuzana Zámoravcová
video

O případu hovoří žalobkyně Zuzana Zámoravcová

První dítě žena porodila na podzim 2012. Novorozenou holčičku podle svých slov uškrtila košilkou, zabalila do deky a dala do batohu, který uložila na půdě domu. O rok později porodila obžalovaná chlapečka, kterého uškrtila tkaničkou od bot. I druhé tělíčko skončilo v zabalené v prostěradle v batohu na půdě.

Třetí dítě porodila letos v únoru. Narodil se chlapeček, kterého udusila v pytli od granulí pro psy. „Je mi to líto, nechápu to, zazmatkovala jsem,“ přiznala obžalovaná.

Matka z Vlasatic dostala vysoký trest

Nejde o první případ několikanásobné vraždy dětí, který se v regionu stal. Pozůstatky tří novorozeňat našla policie v roce 2013 i v blízkých Vlasaticích. Podle rozsudku z loňského března je usmrtila po porodu jejich matka, která těla následně ukryla.

Své těhotenství žena skrývala i před manželem, se kterým bez problémů vychovávali dvě děti školního věku. Před soudem se pak matka bránila, že ji k vraždě novorozenců dohnala tíživá sociální situace. Za vraždu si žena odpykává 22 let ve vězení.