Pražská ČSSD by odvolala Stropnického, pokud to někdo navrhne

Pražští zastupitelé za ČSSD jsou připraveni zdvihnout ruce pro odvolání primátorčina náměstka Matěje Stropnického (SZ/Trojkoalice), pokud někdo hlasování navrhne. Žádný z klubů ale takový záměr zatím neavizoval.

Matěj Stropnický (SZ/trojkoalice) a Petr Dolínek (ČSSD)
Zdroj: ČTK Autor: Vít Šimánek

ANO a ČSSD se minulý týden shodly na tom, že Stropnický neplní úkoly a že by situaci měla vyřešit Trojkoalice, nepadla ale zmínka o hlasování. Ve středu by se měli zastupitelé za ANO opět sejít. Budou řešit nejenom Stropnického, ale i pozici primátorky Adriany Krnáčové. Klub jí nejprve vyjádřil nedůvěru. Po setkání s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem ale minulý týden od usnesení ustoupil.

Miloslav Ludvík

Miloslav Ludvík

zastupitel za ČSSD

„Důvodem jsou neuspokojivé výsledky činnosti ve funkci náměstka primátorky hlavního města a nepodložené urážky koaličních partnerů.“

Miloslav Ludvík

zastupitel za ČSSD

Sám Stropnický se k situaci nyní nechce vyjadřovat. Vyčká na rozhodnutí svého zastupitelského klubu, který se uskuteční ve čtvrtek. Ten den se také znovu sejdou špičky koalice.

Dlouhodobé spory mezi Stropnickým a Krnáčovou se naplno rozhořely v srpnu, když primátorka nechala náměstkovi odebrat část kompetencí a sama se ujala předložení návrhu nových stavebních předpisů. Mluví se i o tom, že pražská koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice je před rozpadem. Pražští Piráti už třeba dostali v on-line hlasování členů strany souhlas k případnému vyjednávání o vstupu do magistrátní koalice. Hnutí ANO, které v Praze vyhrálo volby, má nicméně s ČSSD a Trojkoalicí v 65členném zastupitelstvu nejtěsnější většinu 33 hlasů.