Bobule 2015: Menší výnos, ale kvalitní víno

Letošní rok má potenciál přinést špičková vína. Vyplývá to z prvních laboratorních rozborů hroznů, které dozrávají na moravských vinicích. Úroda bude co do objemu zřejmě menší, vinaři ale sází právě na kvalitu. Lahve s etiketou 2015 by se mohly vyrovnat úspěšnému ročníku 2011.

Letošní víno má šanci být mimořádně kvalitní
Zdroj: ČT24

„Vinice jsou letos ve velmi dobrém zdravotním stavu. Hrozny jsou menší, stejně tak bobule, ale díky volnějšímu uspořádání hroznu by víno nemuselo být tak náchylné k hnilobě,“ myslí si odborník na pěstování vína z Mendelovy univerzity Pavel Pavloušek, který vzpomněl loňské ztráty způsobené vlhkostí a plísněmi.

V jakém objemu letos vinaři hrozny sklidí, si zatím netroufají odhadnout. Úroda z moravských vinic v posledních letech kolísala: v roce 2014 byla o 16 procent menší než v roce 2013, kdy se sklidilo přes 70 tisíc tun hroznů. Rok 2013 byl co do objemu mimořádný, předešlý rok 2012 překonala tehdejší sklizeň o plnou čtvrtinu.

Letos bude hroznů zřejmě míň. O to lepší by ale měla být jejich kvalita. „První předsběrové rozbory, které jsme tento týden dělali, naznačují, že mohou být problémy s kyselinami. Jinak by ale hrozny z pohledu cukernatosti i aromatických látek měly dosahovat optimální kvality,“ dodal Pavloušek.

Sklepní alchymii pomáhají v laboratoři

Až povezou vinaři sklizené hrozny z vinohradů do sklepa, bude už většina z nich vědět, co od vína čekat. V posledních letech je totiž trendem brát si na pomoc vědu. „Vinaři se snaží sledovat průběh dozrávání hroznů ve vinici. Sesbírají průměrné bobulky a ty nám dovezou do laboratoře,“ vysvětlil enolog Miloš Vidlář.

Video Enolog Miloš Vidlář o předsběrových rozborech
video

Enolog Miloš Vidlář o předsběrových rozborech

Odborníci ze vzorků vyrobí mošt a pomocí přístrojů určují obsah důležitých látek. „Mezi ty hlavní patří obsah zkvasitelných cukrů, což je něco jako cukernatost, ale jde o přesnější hodnotu. Vinař díky ní ví, jaký může očekávat potenciální alkohol. Dále zjišťujeme kyseliny, a to hlavně obsah organických kyselin, podle kterého vinař vidí, jak je surovina zralá. Poslední, co zjišťujeme, je pH,“ vysvětlil Vidlář.

Právě takzvané předsběrové testy potvrzují, že letošní ročník má nakročeno k přívlastku mimořádný. „Pokud počasí vydrží, bude to po dlouhé době špičkový rok, a to i na červená vína,“ doufá ředitel vinařství Chateau Valtice David Šťastný.

Na jednom se ale všichni shodují. „Loni touto dobou jsme také hovořili o tom, že to vypadá velice dobře. A pak přišly srážky a hniloba. Takže letos už jsme opatrnější,“ uzavřel Vidlář .