Tunely na Pražském okruhu řidiči do neděle neprojedou

Silničáři uzavřeli střední část Pražského okruhu mezi exitem 3 Vestec a exitem 15 Lochkov. Dopravní omezení kvůli povinné protipožární kontrole Komořanského a Lochkovského tunelu by mělo trvat do nedělních 12:00. Zkoušky a kontroly zatím žádné závady neodhalily, uzavírky by tak mohly skončit i dříve.

Lochkovský tunel
Zdroj: ČTK Autor: Michal Kamaryt

„Kontrolujeme ta opatření, která indikují požár, kouř nebo například srážku vozů, náhlé zastavení dopravního proudu a podobně,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl s tím, že při této příležitosti prochází kontrolou i kamerový systém, čidla nebo odvětrávání.

Kromě údržby silničáři provádějí i drobné opravy včetně spravování výtluků. Opravovaná část okruhu je přitom jen pět let stará. Práce podle Rýdla postupují rychleji, než se předpokládalo, je tedy možné, že uzavírka skončí dříve, než ŘSD avizovalo.

Video Práce v tunelech postupují rychle, uzavírka může skončit dříve
video

Práce v tunelech postupují rychle, uzavírka může skončit dříve

Zdroj: ČT24

„V souvislosti s tímto dopravním opatřením žádáme řidiče, aby věnovali zvýšenou pozornost dopravní situaci na objízdných trasách, protože i případná drobná nehoda může významně zkomplikovat dopravní situaci na těchto důležitých komunikacích,“ uvedl pražský magistrát.

Na objízdných trasách byla podle Rýdla dopoledne doprava pomalejší, než je tomu obvykle. Nikde ale auta nemusela stát.

Opravy probíhají i v noci, do budoucna nepůjde o výjimku

Denně uzavřenou částí Pražského okruhu projede asi 35 tisíc aut. Na opravách se proto pracuje i v noci. Od jara by se tímto způsobem měla začít opravovat také dálnice D1. Přizpůsobí se tomu také podmínky všech vypisovaných tendrů.

„Chtěl bych, abychom z toho udělali víceméně standard. Na úsecích, kde je velká hustota provozu, by se měly opravy dělat převážně v noci. U nových modernizací to bude podmínkou, chci aby se v kritické cestě pracovalo 24 hodin,“ uvedl ministr dopravy Dan Ťok.

Uzavírek a různých dopravních omezení je v hlavním městě nejvíc za poslední roky. Práce probíhají i na Jižní spojce nebo Barrandovském a Nuselském mostě. V podobném stádiu oprav je také tramvajová síť.

Video Události: Noční práce dostanou zelenou od ministerstva dopravy.
video

Události: Noční práce dostanou zelenou od ministerstva dopravy