Závody v Brně přinesly divácký rekord i zácpy na D1

Letošní Velká cena ČR silničních motocyklů přinesla divácký rekord: závody navštívilo skoro 250 tisíc diváků. To s sebou ale neslo i dopravní komplikace, na Masarykově okruhu totiž parkovalo přes 13 tisíc osobních aut. Na dálnici D1 se tvořily kolony jak během dopoledne, tak odpoledne po skončení závodů. V 18:30 už ale většina návštěvníků odjela a doprava v místě byla bez problémů.

Dopravu museli řídit policisté
Zdroj: ČT24

Komplikace v dopravě přinesl už dopolední příjezd motocyklových fanoušků. Provoz výrazně zhoustl asi dvě hodiny před zahájením závodů. Odpoledne se pak kolona tvořila ještě před okruhem. Na dálnici byl totiž průjezdný jen jeden jízdní pruh – do toho druhého najížděli fanoušci od okruhu.

Na Masarykově okruhu dnes parkovalo 13 245 osobních aut, 4350 motocyklů, 63 autobusů a 269 karavanů. Za celý víkend byla návštěva Grand prix rekordní: závody navštívilo 248 434 diváků, což je podle organizátorů nejvíce v historii.

Policie také během soboty a noci na dnešek přistihla 21 řidičů pod vlivem alkoholu a pět jich bylo pod vlivem drog. "Evidujeme několik krádeží z kempů a hotelu mimo okruh z nezamčené místnosti a karavanu," doplnil mluvčí brněnských Šváb.