Policie zadržela podezřelého ze střelby po autobusu v Plzni

Policie zadržela muže podezřelého z úterní střelby na autobus městské hromadné dopravy v plzeňské části Bory. Zajistila také zbraň, kterou se pravděpodobně střílelo. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) uvedl, že kriminalisté prověřují i motiv politické provokace.

Útočník v úterý večer střílel v Plzni na Borech po autobusu MHD, kterým cestují také zahraniční dělníci z průmyslové zóny na okraji města. Nikdo nebyl zraněn, policie. „Veřejnosti už žádné nebezpečí nehrozí,“ uvedla krajská policejní mluvčí Ivana Jelínková. Policie podle ní na případu dál pracuje, během čtvrtka by mohla být určena právní kvalifikace činu a bude se rozhodovat o obvinění zadrženého.

V autobuse jelo během střelby asi 90 lidí. „Podle prvotních informací tak, jak jsem je získal od policie, by to měli být dělníci z přilehlých závodů na Borských polích,“ řekl ministr vnitra Milan Chovanec. Řidič autobusu si prý nejprve myslel, že autobus má technickou poruchu a že se rozbilo zadní světlo. Až když cestující vracející se z práce opustili autobus, zjistil, že ve voze jsou tři průstřely. Zavolal proto policii.

Střelec pálil na zadní část autobusu MHD před jedenáctou hodinou večerní, jedna ze střel poškodila i sklo. Běžná linka jela s desítkami cestujících z průmyslové zóny Borská pole na konečnou zastávku tramvaje číslo 4 na Bory.

„Zatím se o motivu nic neví, uvidí se, co ukáže vyšetřování. Požádal jsem policii, aby to brala velmi vážně, aby tam případně přesunula policisty z jiných krajů, ale zatím tak, jak jsem hovořil s náměstkem policejního prezidenta, tak to nebude potřeba a plzeňská policie na to kapacitně stačí,“ dodal Chovanec. Na svém twitterovém účtu poznamenal, že policie šetří, nakolik „může jít o další politickou provokaci“. Otázka cizinců v poslední době jitří atmosféru v české společnosti kvůli přijímání uprchlíků.

Video UDÁLOSTI: Střelba na autobus nikoho nezranila
video

UDÁLOSTI: Střelba na autobus nikoho nezranila

UDÁLOSTI: Střelba na autobus nikoho nezranila

U 8.7.15

BEZ KOMENTÁŘE: Policisté prohledávají místo střelby v Plzni