Ostrava se loučí se šampionátem

Ostrava - Ostravská část hokejového šampionátu končí po čtrnácti dnech čtvrtfinálovými zápasy mezi Američnay a Švýcary a Švédy s Rusy. Postupující týmy se pak přesunou do Prahy na víkendová utkání o medaile. Organizátoři jsou s průběhem mistrovství v Ostravě více než spokojeni. Zcela vyprodáno bylo 13 zápasů.

„Hodnotit budeme raději až po posledním hvizdu, ale zatím vše probíhalo podle našich představ. A spokojenost vyjadřovali hráči i fanoušci,“ uvedl zástupce generálního sekretáře mistrovství Petr Handl. Ostravská aréna byla během šampionátu třináctkrát vyprodaná. „Ostatní utkání měla v průměru 7800 diváků, což považujme za opravdu velmi dobré,“ dodal Handl.

Nejvíce fanoušků přijelo ze Slovenska, Ruska a Finska. Oslavy zápasů si plně užívali Finové a Rusové, kteří se jezdili bavit také do Stodolní ulice. Mistrovství splnilo očekávání hoteliérů, provozovatelů restaurací, stánkařů i taxikářů. „Máme od nich zpětnou vazbu a lze shrnout, že mnozí měli za posledních čtrnáct dnů tržby mnohem vyšší než za několik posledních měsíců,“ uvedl Handl.

Video MS v hokeji v Ostravě končí
video

MS v hokeji v Ostravě končí

MS v hokeji v Ostravě končí

Petr Handl

Poslední den hokeje v Ostravě

Rozhovor se sportovním redaktorem Ondřejem Tomkem

Hráči podle něho ocenili moderní zázemí stadionu, ke kterému od posledního mistrovství v roce 2004 přibyla tréninková hala, takže nemuseli dojíždět jinam. Desítky lidí z přípravného výboru pracovaly na tom, aby vše proběhlo hladce, rok a půl. „V posledních třech týdnech to byly dnem i nocí stovky lidí,“ uvedl Handl. Uklízet, balit a bourat se bude v Ostravě do poloviny příštího týdne.