Žena tajně porodila a dítě ubodala manikúrními nůžkami. Dostala 16 let

Ostrava - Krajský soud v Ostravě potrestal 16 lety vězení Svatavu Beníškovou, která loni v Krnově ubodala nůžkami na nehty své novorozené dítě. Své těhotenství úspěšně tajila. Porodila tajně doma v místnosti, ve které spala její desetiletá dcera. Předčasně narozené dítě, které pobodala 15 ranami do horní části těla, vykrvácelo. Motiv vraždy není zcela jasný. Podle znalce jednala v afektu, ale byla příčetná. Dítě zřejmě nechtěla kvůli tíživé finanční situaci.

Svatava Beníšková u soudu nevypovídala. Policistům ale tvrdila, že si na okolnosti porodu nepamatuje. Vraždu nepřiznala. Dítě si prý chtěla nechat, ale na jeho narození se nijak nepřipravovala. Porod přišel o tři týdny dříve a podle soudce ji to překvapilo. Mrtvé dítě schovala zastala do postele. Přivolaným zdravotníkům tvrdila, že potratila. Na to, že má za sebou porod, přišli lékaři v nemocnici a poslali do bytu policisty. Ti našli tělíčko schované ve válendě.

Video Rozsudek nad ženou, která ubodala novorozeně
video

Rozsudek nad ženou, která ubodala novorozeně

Rozsudek nad ženou, která ubodala novorozeně

Rozsudek nad ženou, která ubodala novorozeně

Žena rodila už potřetí. Také poprvé těhotenství tajila a dítě při porodu zemřelo. Druhé těhotenství bylo plánované a chtěné. Žila v domě svých rodičů s dcerou a přítelem, který byl právě na služební cestě. Těhotenství utajila i před ním. Před třemi lety se léčila u psychiatra, její čin ale podle znalců nebyl ovliněný duševní nemocí. „Jednala v důsledku akutní stresové poruchy, byla však příčená a je trestně odpovědná,“ uvedl mluvčí soudu Dalibor Zecha. Obžalovaná se starala o dceru a také o ovdovělou matku, která je upoutána na invalidní vozík. Na případné odvolání proti rozsudku si ponechala lhůtu na rozmyšlenou.