Policie rekonstruovala prosincovou vraždu ve Vysokém Mýtě

Vysoké Mýto – Policie ve Vysokém Mýtě dnes provedla rekonstrukci vraždy z loňského prosince. Místní strážník v době mimo službu zastřelil vlastní legálně drženou zbraní jednoho pracovníka klubu Stodola, dalšího vážně zranil. „Na místě činu probíhá rekonstrukce několika fází, které se účastní jak svědci a obviněný, tak i soudní znalci, státní zástupce a obhájci,“ uvedla mluvčí krajské policie Jitka Vavřinová.
Video Policie rekonstruovala prosincovou vraždu ve Vysokém Mýtě
video

Policie rekonstruovala prosincovou vraždu ve Vysokém Mýtě

Podle svědka incidentu se tři muži, mezi nimiž byl i strážník v civilu, v noci z 20. na 21. prosince domáhali vstupu na diskotéku bez placení. Tvrdili, že jde o policejní akci. Pracovníci klubu je nechtěli pustit dovnitř, proto muži nastříkali do místnosti pepřový sprej. Dva bratři ve věku 22 a 25 let, zaměstnanci diskotéky, je začali pronásledovat. Strážník na to reagoval střelbou. Jednoho z mladých mužů zabil, druhého vážně zranil. Dvaačtyřicetiletý muž byl obviněn z pokusu o dvojnásobnou vraždu, soud jej poslal do vazby.

Podle starosty Františka Jiraského byl strážník před činem bezproblémovým členem městské policie. V reakci na událost Vysoké Mýto podrobí všechny nově, ale i dříve přijaté strážníky psychologickým testům.