Tři roky si odsedí řidič, který loni v červnu srazil skupinu studentů

Břeclav - Tři roky za mřížemi má strávit profesionální řidič, který loni v červnu najel dodávkou do skupiny studentů. Osmatřicetiletého řidiče uznal soud vinným z usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví. Při srážce u Ivaně na Pohořelicku zemřela jedna dívka a několik dalších studentů bylo zraněno.

Loňský školní rok měla třída z brněnské Střední průmyslové školy završit výletem do okolí Novomlýnských nádrží. Jenže do zhruba dvacetičlenné skupiny, která šla pěšky po silnici u Ivaně poblíž Pohořelic, najel řidič dodávky. Jedna středoškolačka nehodu nepřežila, i když se ji svědci nehody i záchranáři snažili resuscitovat. Dalších osm studentů utrpělo středně těžká a lehká zranění.

Nehoda se stala loni 23. června okolo 16. hodiny odpoledne na silnici třetí třídy. Ta je odbočkou z hlavního tahu z Brna na Mikulov. Řidič touto trasou údajně projížděl několikrát denně a nepřehledný úsek tedy znal. Už dříve tvrdil, že do skupiny najel, protože se vyhýbal jinému autu. To se ale nepotvrdilo. Během nehody nebyl muž pod vlivem alkoholu ani drog.