Nejtragičtější nehodu roku včera nejspíš zavinila příliš rychlá jízda

Suchohrdly – Při včerejší ranní nehodě osobního auta u obce Suchohrdly u Miroslavi na Znojemsku zemřeli čtyři mladí lidé. Osmnáctiletý řidič Škody Felicia nezvládl řízení, vjel do příkopu a narazil do betonového mostku. Vozidlo začalo po nárazu hořet. Podle mluvčího brněnské policie Bohumila Maláška na místě nehody zemřeli tři muži a jedna žena. Všem bylo okolo 18 let. Letos jde o nejtragičtější dopravní nehodu. Zavinila ji zřejmě příliš rychlá jízda.

„Příčinou neštěstí se zabývá znalec z oboru dopravy, jehož posudek bychom měli mít zhruba za měsíc. Vycházíme z výpovědí svědků neštěstí,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová s tím, že nejpravděpodobnější příčinou neštěstí byla příliš rychlá jízda.

Nehoda se stala na hlavním silničním tahu mezi Brnem a Znojmem. Svědkům se z automobilu podařilo vytáhnout pouze řidiče. Ten i přes poskytnutou první pomoc na místě zemřel. Smrt v hořícím automobilu našli i dva stejně staří kamarádi a jedna dívka. Silnice byla od 10:30 hodin zase průjezdná, uzavřená byla asi čtyři hodiny.

Podle šéfa dopravní policie Tomáše Lercha na silnici, kde došlo k tragédii, celou noc policisté kontrolovali, zda řidiči neřídí pod vlivem alkoholu nebo drog. „Bohužel řekněme zhruba hodinu po ukončení kontroly došlo k této tragické události,“ poznamenal v Otázkách Václava Moravce. Více o bezpečnosti na silnicích a chování řidičů čtěte ZDE

Video Události: Nejčernější víkend na silnicích od začátku roku
video

Události: Nejčernější víkend na silnicích od začátku roku

Události: Nejčernější víkend na silnicích od začátku roku

Bez komentáře: Nehoda na Znojemsku si vyžádala čtyři oběti

Nehoda se zapsala mezi nejtragičtější

Nehoda u obce Suchohrdly u Miroslavi je z hlediska počtu mrtvých letošní nejhorší dopravní tragédií. Vůbec nejtragičtější dopravní nehoda v Česku se stala v únoru 2008, kdy se na rychlostní silnici R7 u Panenského Týnce na Lounsku střetly nákladní vůz, mikrobus a osobní automobil. Nehoda si vyžádala osm lidských životů. Šest lidí zemřelo v únoru 2011 při srážce dvou aut na rychlostní silnici R46 u Prostějova.

První jarní víkend přinesl řadu vážných nehod

K další tragické nehodě došlo včera odpoledne na silnici R4 před Mníškem pod Brdy. Při ní zemřeli dva lidé. Jeden člověk zemřel také ráno při nehodě osobního auta u Hradce Králové. Jednadvacetiletý řidič jel zřejmě rychle, dostal smyk a bočně narazil do stromu. V noci na sobotu zemřeli při havárii osobního auta u Velké Bystřice na Olomoucku dva dvacetiletí muži.

Vážným zraněním jedné osoby skončila kolem poledne i nehoda auta u Bučovic. Řidič vozu Octavia z dosud nezjištěných příčin vjel do protisměru, urazil zrcátko protijedoucímu autu a skončil v poli. „Muže musela policejní hlídka na místě oživovat. Byl těžce zraněný. Do nemocnice jej transportoval vrtulník,“ uvedla vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová.

Několik zraněných zůstalo i po nehodě českého autobusu v Rakousku. Autobus, ve kterém jeli členové České filharmonie, sjel ze silnice a zřítil se ze sedmimetrového náspu. Více podrobností o nehodě.