Policie v Radotíně zadržela Bulhara odsouzeného za rituální vraždy

Praha - Policie zadržela v pražském Radotíně mezinárodně hledaného Bulhara, který byl ve vlasti odsouzen za trojnásobnou vraždu s rituálním podtextem. Muž si má v Bulharsku odpykat 16 let vězení.

Pětadvacetiletý Bulhar zavraždil společně se dvěma dalšími spolupachateli tři lidi. „Podle informací od bulharské justice byly navíc všechny tři oběti v době vraždy bezmocné a usmrcené zvlášť trýznivým a mučivým způsobem,“ uvedla policejní mluvčí Iveta Martínková. Muž však v Bulharsku nenastoupil do vězení a utekl ze země.

Tamní policisté vytipovali několik míst v celé Evropě, kde by odsouzený mohl pobývat. Za pravděpodobné místo úkrytu vybrali Česko. Proto se v úterý obrátili na české policisty, kteří uprchlíka ve čtvrtek vypátrali v Radotíně, kam docházel do zaměstnání.

Bulhar se podle mluvčí nechtěl nechat zadržet, pokusil se o útěk a při zadržení kladl policistům odpor. Muž skončil v policejní cele. Zůstane tam do doby, než české státní orgány rozhodnou o jeho vydání zpět do Bulharska, uzavřela mluvčí.