Ústín postavil cyklostezku, která končí v poli. Pokračovat má za tři roky

Ústín – Obec Ústín vybudovala cyklostezku, která se měla brzy napojit na pokračování z nedaleké Olomouce. To se ale nestalo a podle vedení Olomouce k tomu dojde až za tři roky. Cyklostezka teď končí mezi poli a podle policie je nebezpečná. Proto se smí používat pouze v jednom směru. Petici, která žádá urychlenou dostavbu, podepsalo už 1200 lidí.

Pro cyklisty, kteří jedou z Ústína ve směru na Olomouc, je to nepochopitelné. Podle policistů je ale jednosměrná trasa zatím jedinou možnou variantou. „Může totiž dojít k tomu, že cyklista se zapomene a vjede v plné rychlosti na silnici, kde ho může srazit auto,“ vysvětloval policejní dopravní inženýr Marek Sládeček.

Cyklostezka má zatím jen 375 metrů a přejíždění na druhou stranu je v silném provozu nebezpečné. Je to komplikovaná situace i pro obec Ústín, která málem přišla o dotaci na stavbu ve výši přes dva a půl milionu. „Když jsme podali žádost o vyúčtování, dozvěděli jsme se, že nám peníze nepřidělí, protože jsme prý změnili charakter cyklostezky. Nakonec se nám ale podařilo situaci vysvětlit,“ líčila starostka Jana Chalupová.

Na podporu dostavby cyklostezky vznikla petice, kterou lidé žádají město Olomouc, aby začalo stavět z druhé strany. Pro stavbu však ještě nejsou připravené potřebné parcely. „Je to liniová stavba, která zasahuje spoustu majitelů. A výkupy pozemků budou asi problematické. Když se na to dívám optimisticky, řekl bych, že se nám to podaří uskutečnit snad do tří let,“ řekl náměstek primátora Olomouce Aleš Jakubec z TOP 09.

Video Ústín vybudoval cyklostezku, která končí v poli
video

Ústín vybudoval cyklostezku, která končí v poli