Z bazénu na Táborsku unikal chlor, 10 lidí skončilo v nemocnici

Sezimovo Ústí – Záchranáři převezli dnes z hotelového bazénu v Sezimově Ústí na Táborsku deset lidí do nemocnice. Důvodem byly jejich problémy s dýcháním. S největší pravděpodobností to způsobila vyšší koncentrace chloru v bazénu, řekl policejní mluvčí Miroslav Doubek. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Sedm lidí stále zůstává v nemocnici.
Zdroj: ISIFA/Thinkstock Autor: iStock/EarkArk
Video Z bazénu na Táborsku unikal chlor, 10 lidí skončilo v nemocnici
video

Z bazénu na Táborsku unikal chlor, 10 lidí skončilo v nemocnici

Osm lidí převezli záchranáři na pozorování do táborské a dva lidi do českobudějovické nemocnice. Zasahovali kolem 10:30. V tu dobu nebyl kromě deseti lidí nikdo jiný v bazéně. „Evakuace dalších osob z jiných prostor hotelu nebyla nutná,“ uvedl Doubek.

Policie nyní zjišťuje, co přesně dýchací potíže lidí v hotelovém bazénu způsobilo. Hasiči odvětrávají prostor. „Příčina události, míra zavinění, stejně jako případné naplnění skutkové podstaty trestního jednání, jsou předmětem dalšího vyšetřování,“ dodal Doubek.

Tři lidé mají středně těžkou otravu a zůstávají na jednotce intenzivní péče interního oddělení táborské nemocnice. Ve stejném zařízení setrvávají v péči lékařů i další čtyři pacienti. Jejich problémy nejsou tak vážné. Dva lidi doktoři propustili domů a jeden člověk odešel na vlastní žádost.