Soud poslal údajnou vražedkyni tří novorozenců do vazby

Brno - Pětadvacetiletou ženu z Dolních Dunajovic na Břeclavsku ve středu poslal Městský soud v Brně do vazby. Je totiž podezřelá z vraždy tří svých novorozených dětí, které měla údajně zabíjet od roku 2012. Ženě hrozí i výjimečný trest.

Žena byla zadržena minulý týden v pátek poté, co porodila své poslední dítě. „V pátek krátce po půlnoci jsme přijali oznámení ze zdravotnického zařízení, kam byla rychlou záchrannou službou převezena pětadvacetiletá žena, že u ní krátce předtím došlo k porodu dítěte. To však zřejmě zůstalo v domě. Tam ho také krátce poté policisté našli bez známek života,“ uvedla už dřív policejní mluvčí Petra Vedrová.

Od té doby byla žena v péči lékařů jedné z brněnských nemocnic, kde na ni dohlížely policejní hlídky. Ve středu se ale její zdravotní stav zlepšil a mohla být převezena do vazební věznice v Brně-Bohunicích.

Po prohledání domu v Dolních Dunajovicích pak policisté objevili různě staré ostatky dalších dvou novorozenců. Po provedení soudní pitvy ostatků bylo o víkendu zahájeno trestní stíhání pětadvacetileté ženy. Za vraždu novorozenců jí hrozí 15 až 20 let nebo i výjimečný trest.

Kriminalisté věc dál prošetřují, pátrají mimo jiné po motivu matky, která podle policie příležitostně užívá drogy. Existuje i podezření, že se v domku, kde žena se svým partnerem bydlela, vyráběly drogy, zřejmě pervitin. Žena je nezaměstnaná, z předchozího vztahu má dvě děti, které jsou v péči otce.