Passer chce v Praze 4 stavět další výškové budovy, u radnice narazil

Praha - V Praze 4 poblíž metra Budějovická má vyrůst další třináctipatrová administrativní budova a velký hotel. Projekt ale kritizují obyvatelé i vedení radnice. Bojí se, že nový komplex, který má postavit společnost Passerinvest Group, zhorší dopravu v okolí.

Čtrnáctipatrový hotel a vedle něj o něco menší administrativní budova mají vyrůst na místě dvou bývalých ubytoven. Plánovaný komplex má navazovat na existující BB Centrum, které Passerinvest Group postavil už v roce 1996. Společnost chce stavět už příští rok. Lidé v okolí se ale proti záměru bouří. Bojí se, že se jim zhorší kvalita života. Za největší problém považují nárůst intenzity dopravy v okolí.

Proti projektu se navíc postavila i radnice Prahy 4. Chce, aby prošel posouzením vlivu na životní prostředí. „To území se nemůže řídit maximálním ziskem, ale mělo by tam vzniknout něco užitečné pro občany,“ domnívá se radní Prahy 4 pro územní rozvoj a výstavbu Alžběta Rejchrtová (Strana zelených).

Passerinvest Group podle vedení radnice o svém záměru postavit nový komplex neinformovala včas. „Náš projekt je ve standardním schvalovacím procesu dle platných zákonů,“ reagovala ale mluvčí společnosti Vendula Malochová. Plány staveb už nicméně začal zkoumat magistrát. Zjišťovací řízení by mělo trvat přibližně do května.  

Video U metra Budějovická mají vyrůst další dvě výškové budovy
video

U metra Budějovická mají vyrůst další dvě výškové budovy