V brněnských ulicích by příští rok mělo být více strážníků

Brno - V brněnských ulicích by mělo být příští rok asi o 50 strážníků více. Městská policie chce do svých řad přijmout 25 nových strážců zákona a zhruba stejný počet strážníků vyslat do terénu z jejich současných pracovišť uvedl dnes řekl náměstek primátora Ladislav Macek.

Podle ředitele městské policie Daniela Šímy scházejí strážníci téměř všude. „Starosta každé městské části by si přál, abychom u nich posílili své stavy. Proto jsme se rozhodli udělat reorganizaci a účelněji využít své pracovníky,“ uvedl ředitel.

Nyní ve městě velí přibližně 500 strážníkům. V ulicích by nově měli dohlížet na pořádek například městští policisté, kteří nyní dělají řidiče při odtazích aut. Šíma zdůraznil, že je to činnost, k níž není potřebná kvalifikace strážníka.

Obdobně je tomu také u posádek jezdících po Brně a rozdávajících špatně parkujícím řidičům botičky. Každou posádku tvoří dva strážníci. Příště by měl být řidič civilista.

„Strážníky využívané k ostraze budov nahradíme elektronickým zařízením a získáme další pracovní síly,“ uvedl ředitel.

Přes všechna navrhovaná opatření je podle něj nutné, aby se v nadcházejících třech letech zvýšil počet strážníků v Brně o 80 lidí. Brněnské zastupitelstvo již příští týden rozhodne, zda uvolní peníze na nábor 25 lidí nových strážníků.