Muzeum v Mělníku láká na adventní ochutnávky jídel našich babiček

Mělník - Regionální muzeum v Mělníku si letos v adventním čase připravilo speciální výstavu. Některé z exponátů si návštěvníci mohou nejen prohlédnout, ale i ochutnat. Zaměstnanci muzea společně s učni kuchařského učiliště totiž vybrali a připravili jídla, která se dřív tradičně podávala o Vánocích v Krkonoších.

Návštěvníci mají možnost ochutnat jídla s nevšedními jmény a chuťovými kombinacemi jako hubenec, pučálka, couračka, moumelich a nebo sejkorky, což jsou bramboráky se skořicovou omáčkou, ve kterých je zahuštěný perníček. „Hubenec je vynikající. Pučálku znám a chuť to má přesně takovou, jakou to má mít,“ pochvaluje si ochutnávku tradičních pokrmů návštěvnice muzea.

Adventní jídla byla postní, takže bez masa. V chudém krkonošském kraji ostatně maso nebývalo na stole ani o svátcích. Vařilo se hlavně z brambor, hrachu, hub a zelí. Vánoční jídlo mělo ale i další význam, což potvrzuje i etnografka Naďa Černá: „Hlavně je to symbolika plodnosti, proto se používaly suroviny jako hrách, mák, kynuté těsto nebo čočka.“

Krkonošská jídla doplňuje výstava o zimních radovánkách a sportech. Protože rovinaté Mělnicko není právě lyžařským rájem, většinu exponátů si muzeum půjčilo v Krkonoších.

„Hlavně ty které jsou z horských oblastí a jsou zvláštními typy saní a lyží, které se v našich nížinách nevyskytují,“ vysvětluje spoluautorka výstavy Barbora Viktorová.

Kromě chuťových zážitků si návštěvníci odnášejí i recepty, takže to co jim zachutnalo, si mohou uvařit i doma.