Při rozsáhlé razii na Tachovsku byl zadržen gang údajných kuplířů

Rozvadov (Tachovsko) - Deset osob, dvě ženy a osm mužů, podezřelých z kuplířství zadržela v pátek při rozsáhlé razii ve dvou rozvadovských nočních klubech a dále ve Stříbře a Praze zásahová jednotka Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a západočeských policistů. Osm zadržených bylo obviněno z kuplířství. Tři osoby budou stíhány na svobodě, o uvalení vazby na dalších pět rozhodne dnes odpoledne tachovský soud. Informovala o tom mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Blanka Kosinová.

Skupina zadržených údajně podnikala tak, že pro noční kluby sháněla prostřednictvím inzerátů v novinách a na internetu prostitutky. Postupně zaměstnala ženy z Čech, Slovenska a Ukrajiny. „Z prostituce získával gang desítky tisíc korun měsíčně. Jen hlavní organizátor dostával zhruba 70.000 až 80.000 korun,“ uvedla Kosinová. Za hodinovou nabídku sexuálních služeb inkasovaly ženy od svých klientů částky mezi 50 eur (1350 Kč) až 70 eur (1890 Kč).

Mezi zadrženými je osm Čechů a dva cizinci, podle informací ČTK jde o občany bývalé Jugoslávie. O dva noční kluby - Cohiba a Royal - v Rozvadově se útvar zajímal už v březnu 2005 v rámci akce s krycím názvem Ares. I tehdy pozatýkal několikačlenný gang. Mezi obžalovanými byl například i bývalý konkurzní správce Daniel Thonat, který figuruje spolu se soudcem Jiřím Berkou a dalšími lidmi v případu zmanipulovaných konkurzů.

Před soud bylo letos v lednu postaveno 20 lidí obžalovaných z kuplířství a zločinného spolčení, někteří i z vydírání a nedovoleného ozbrojování. Podle policejních údajů skupina přišla od roku 2002 až do zadržení na 2,35 milionu eur (více než 70 milionů korun). Údajnou hlavou kuplířského gangu je bývalý vojenský prokurátor Igor Brdlík. Podle dobře informovaného zdroje ČTK je Brdlík jedenáctou osobou, ke které se v souvislosti s pátečním zásahem policisté dostali.

Na Rozvadovsku se jedná již o třetí velkou razii od roku 2003. Skupina, postavená před soud v souvislosti s prvním zátahem, už byla pravomocně odsouzena. Soudní jednání v případu dalších obžalovaných, mezi nimiž je Thonat i Brdlík, ještě neskončilo.
Noční kluby v Rozvadově vlastní společnost s ručením omezeným KOPRETINA - zahradnické služby. V obchodním rejstříku je zapsána od roku 2001. Podniká v poskytování služeb pro zemědělství a zahradnictví.