V Hranicích na Přerovsku láká veřejnost nový aquapark

Hranice – Vodní radovánky nejsou jen výsadou léta. Lidé upřednostňují ty plavecké areály, které kromě plavání nabízejí ještě něco navíc. Příkladem je aquapark v Hranicích na Přerovsku – v zimě ho navštíví až 14 000 lidí měsíčně. Stometrový tobogán, divoká řeka, vířivky nebo perlička – to jsou podle provozovatelů lákadla, která dnes dokáží lidi do aquaparků přitáhnout.

Návštěvníky láká hlavně vodní atrakce a relaxace v zimním období. Hranická radnice si rekordní návštěvnost pochvaluje, plavecký areál totiž jede první sezonu. Dokončen byl teprve loni v říjnu a na modernizaci původního koupaliště museli tamní obyvatelé čekat téměř 30 let.

„To, že se to podařilo dodělat, je takový výsledek snu těch obyvatel. Občas děláme i takové speciální akce, kdy je vstup lacinější pro rodiče s dětmi nebo pro děti,“ podotkl tiskový mluvčí Městského úřadu v Hranicích Petr Bakovský.

Naopak na městském bazénu v Přerově podobné atrakce chybějí. A výsledek: výrazně nižší návštěvnost. Měsíčně si sem přijde zaplavat kolem tři a půl tisíce lidí, což je o deset tisíc méně než v Hranicích.

„My tak vyděláme polovinu toho, co je potřeba, zbytek doplácí město. Žádný bazén v republice si na sebe nevydělá, čím víc má atrakcí, tím je ta návštěvnost lepší,“ dodal František Kavka ředitel Služeb města Přerova.

Od 1. července bude přerovský bazén nově provozovat Teplo Přerov, které už s modernizací areálu počítá. Vodní prvky by tak měly v budoucnu oživit i přerovský bazén. Projekt na to je, stavební povolení také, jediné co chybí, jsou peníze.