Soud neuvěřil místostarostovi Dvora Králové nad Labem

Dvůr Králové nad Labem - Třicet tisíc korun pokuty a tři roky zákaz řídit auto. Takový trest dostal za havárii v silné opilosti od soudu v Trutnově místostarosta Dvora Králové nad Labem Petr Mrázek. Soud neuvěřil verzi, že řídila jeho manželka. Obžalovaný si ponechal lhůtu pro případné odvolání ke krajskému soudu.

Jedné loňské lednové noci sjelo auto místostarosty Dvora Králové Petra Mrázka ze silnice. Zničilo plot a rozvodnu plynu, který začal unikat a ohrozil okolní domy. Kdo havarované auto řídil? Státní zástupkyně Dagmar Čevelová prozrazuje: „Vozidlo řídil pan Mrázek a proto na něj byla podána žaloba.„ Řízení vozu ale komunální politik Mrázek nikdy nepřiznal. Jeho obhájce Jaroslav Šantroch tvrdí: „Není přímý důkaz, že řídil.“ Policisté naměřili Petru Mrázkovi půldruhé promile alkoholu v krvi. Před soudem obžalovaný opakoval: řídila a havarovala manželka. Ta mu ale nepomohla, jeho verzi nepotvrdila. Odmítla vypovídat. Obžalovaný místostarosta Mrázek se nechce k případu vyjadřovat. Dagmar Čevelová dodává: „Pan inženýr Mrázek se coby pachatel nezachoval jako chlap, když svaluje vinu na svoji manželku."

Obžalovaného podle soudu usvědčily nepřímé důkazy a několik výpovědí svědků z okolních domů, kteří se na místě nehody objevili po pár vteřinách. Svědek Rudolf Kocáb přibližuje: „Mrázek mi na místě nehody vyhrožoval, že mě dá k soudu, protože jsem řekl policii, co jsem viděl. Odpověděl jsem mu, že především on, jako veřejný činitel, by měl ctít zákony a v podnapilém stavu nesedat za volant."

Také současný starosta Dvora Králové nad Labem Daniel Lukeš už měl problémy se zákonem. Před šesti lety byl odsouzen k dvouletému podmíněnému trestu za pomoc při ozbrojeném vydírání. Trest má zahlazený.

Trest pro místostarostu Mrázka není pravomocný. Obžalovaný si ponechal lhůtu pro případné odvolání ke krajskému soudu.