Pardubice chtějí zrušit krytý skokanský bazén

Pardubice - Město Pardubice zvažuje, že zruší jediný krytý skokanský bazén v České republice, který splňuje mezinárodní parametry a již řadu let hostí mezinárodní šampionáty. Důvodem jsou vysoké náklady na jeho provoz. Budova plaveckého areálu, kde jsou i další bazény, je navíc v havarijním stavu a potřebuje stamilionové investice. Bazén se skokanskou věží má časem nahradit zábavní aquapark. S tím ale nesouhlasí sportovci a profesionální trenéři.
 

Na provoz bazénu se skokanskou věží město doplácí čtyři miliony korun ročně. Podle náměstkyně primátora Pardubic Štěpánky Fraňkové je bazén využíván více méně jen sportovci a pár lidmi. Skokanský areál navíc potřebuje až padesátimilionovou investici. Ministerstvo školství ani Český svaz tělesné výchovy (ČSTV) ovšem tolik peněz nemají. Poslední možnost tak město vidí ve vyjednávání s ministerstvem financí.

Předseda ČSTV Pardubice Zdeněk Čihák věří, že se cesta, jak areál zachovat, najde. „Pokud se zruší tento bazén, tak se zruší skoky do vody v České republice," dodala předsedkyně sekce skoků do vody z Českého svazu plaveckých sportů Marie Čermáková. Konečné rozhodnutí o osudu skokanského bazénu by mělo padnout na březnovém jednání zastupitelstva.