Sezimovo Ústí bojuje s černými skládkami

Sezimovo Ústí - Město nabízí svým občanům dvě sběrná místa odpadu, přesto musí ročně vynakládat desetitisíce korun na likvidaci černých skládek. Igelitové pytle, dřevěný nábytek, ale i nebezpečný odpad stále končí uprostřed sídlišť, v lese nebo jen pár metrů od břehu Kozkého potoka. Radnice se proto rozhodla, že s černými skládkámi skoncuje.

„Je to zásah do rozpočtu, proto je naší snahou skládky eliminovat,“ uvedl starosta Sezimova Ústí Bedřich Beneš. Pracovníci technických služeb vyrážejí pravidelně do ulic a denně likvidují nové černé skládky. Jen ochránci přírody seberou každý rok podél břehů Lužnice metráky odpadu. „Je to špatné. Lidé jsou pohodlní, aby odváželi odpad tam, kam patří. Je to vyloženě lenost,“ myslí si obyvatelka Ústí Hana Vobnášilová. 
  
Dopadnout zakladatele černé skládky není podle vedení města jednoduché. Pomoci by mohla nová kamera, kterou město koupilo. „Musíme sledovat pohyb a případně najít dotyčného pachatele,“ uvedl starosta. Pokud se viník odhalí, hrozí mu až 50tisícová pokuta.