Výbuch v bytě v pražských Kobylisích zranil jednoho člověka

Praha - Dopoledne byl zraněn jeden člověk při výbuchu, který se odehrál v bytě v obytném domě v Jelínkově ulici v Praze 8 - Kobylisích. Obyvatelé domu byli evakuováni.  

Podle hasičů postižený neopatrně zacházel s montážní pěnou. Obyvatelé domu uvedli, že jejich soused patřil k tzv. domácím kutilům. Zraněný si po manipulaci s montážní pěnou v uzavřené místnosti zapálil cigaretu a došlo k výbuchu.

Vít Pernica, mluvčí pražských hasičů, poznamenal, že výbuch poničil příčky a vyrazil okna v bytě kutila ale i v bytě nad ním. Přivolaný statik konstatoval, že tři byty z domu jsou zcela neobyvatelné a do těch dalších se mohou obyvatelé vrátit nejspíše ještě dnes. Problém však představují dodávky vody a elektřiny.

Mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová uvedla, že při výbuchu byl zraněn osmapadesátiletý muž, který se nadýchal kouřových zplodin a navíc utrpěl popáleniny obličeje, rukou a zad. Zdravotníci ho převezli na jednotku intenzivní péče popáleninového centra pražské vinohradské nemocnice.

Výbuch bytu v pražských Kobylisích
Výbuch bytu v pražských Kobylisích
Více fotek
  • Výbuch bytu v pražských Kobylisích autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/1/98/9761.jpg
  • Hasiči museli zasahovat při výbuchu bytu v pražských Kobylisích. autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/1/98/9760.jpg