Policie obvinila místostarostku obce na Chrudimsku ze zpronevěry

Morašice (Chrudimsko) - Policie obvinila z podvodu a zneužití pravomoci veřejného činitele bývalou místostarostku Morašic na Chrudimsku Květu Ptáčkovou. Díky auditu obec zjistila, že si Ptáčková vyplácela neoprávněně peníze z obecní pokladny. Dosavadní škoda je vyčíslena na dvě stě tisíc korun, není ale vyloučeno, že bude ještě vyšší.

„Jako místostarostka a zároveň účetní obce měnila a přepisovala údaje na došlých fakturách. Rozdíl mezi částkami si pak měla nechávat pro sebe,“ potvrdil mluvčí policejního útvaru Roman Skřepek. Podle pokladní Obecního úřadu Morašice Ivany Zlatohlávkové se všichni pozastavují nad tím, jak se něco takového mohlo stát.  

Bývalá místostarostka je v současné době na mateřské dovolené a s úřadem nekomunikuje. Zpronevěry se měla dopustit při svém působení na úřadě v letech 2003 až 2006. Pro Morašice, které hospodaří s třímilionovým rozpočtem, je ztráta dvou set tisíc korun poměrně významná. Současné vedení bude chtít celou sumu po Ptáčkové uhradit. Případ tak může skončit i u soudu.