Středočeský krajský úřad je on-line, lidé mohou vyřídit své žádosti z domova

Praha - Středočeský krajský úřad spustil na internetových stránkách novou službu - jmenuje se Střední Čechy on-line. Lidi nebo instituce si přes počítač můžou vyřídit nejrůznější žádosti nebo stížnosti. Projekt stál 60 milionů korun, větší část z peněz zaplatila Evropská unie.

Jet na krajský úřad do Prahy nebo svoji žádost poslat přes internet? Středočeši se teď můžou rozhodnout. Na internetových stránkách krajského úřadu je v kolonce můj úřad 65 formulářů. Přes ně můžou lidé i instituce komunikovat s úřadem: „Hlavní záměr je přiblížit práci úřadu lidem v území SČ kraje, protože sedíme ve Borovské a přece jen je to daleko,“ vysvětluje hejtman Středočeského kraje Petr Bendl (ODS). Systém v podstatě umožňuje občanovi z klidu domova od počítače vyřizovat některé výkony státní správy. 


Přes počítač tak můžou lidé žádat například o granty a nebo podat stížnost. Elektronických formulář se pak dostane rovnou na příslušný odbor. „Mohou požádat např. o informaci dle zákona o svobodném přístupku k informacím ke všemu co se v kraji děje,“ popisuje proceduru Martin Kupka, mluvčí Středočeského kraje. 

Středočeský krajský úřad spustil na internetových stránkách novou službu, jmenuje se Střední Čechy on-line. Lidi nebo instituce si přes počítač můžou vyřídit nejrůznější žádosti nebo stížnosti. Projekt stál 60 milionů korun, větší část z peněz zaplatila Evropská unie. Lidé, kteří doma nemají počítač, můžou využít jedno z nově zřízeních internetových míst, která jsou například na obecních úřadech nebo v knihovnách ve Středních Čechách je jich 47. 

Středočeský kraj si od nové služby slibuje, že zrychlí a zpřehlední vyřizování žádostí. Pokud budou mít lidé zájem, chce středočeský kraj službu ještě rozšířit.