Na tržnici Svatý Kříž zabavili celníci šest kontejnerů padělků

Cheb - Celkem šest nákladních kontejnerů nelegálního zboží odvezli celníci z tržnice Dragon ve Svatém Kříži u Chebu. Celníci našli padělky značkového textilu, obuvi a cigaret. Kontrola probíhala kromě stánků i ve skladech, garážích a autech trhovců. Hodnota padělaného zboží bude vyčíslena v dalších dnech. I po skončení akce bude areál tržnice monitorován.

„Zabavené zboží byly převážně padělky značkového textilu a obuvi. Našly se ale i nelegální cigarety, včetně přípravy na jejich výrobu,“ uvedla mluvčí plzeňské celní správy Jitka Blahutová. Jenda z největších kontrolních akcí skončila včera okolo dvacáté třetí hodiny.

Díky povolení pražského státního zastupitelství mohli celníci vůbec poprvé zkontrolovat kompletně celý areál. Právě většinu zabaveného zboží našli v zadní části areálu, kde jsou umístěny sklady a garáže.

Kontrola ve Svatém Kříži souvisí s nedávnou akcí celníků Astor, která byla zaměřena na nelegální výrobu a prodej cigaret. Celníci pří ní minulý týden v Letech u Dobřichovic objevili nelegální továrnu na cigarety, která mohla produkovat až 2500 cigaret za minutu. Desítky při akci zadržených lidí mohly státu jen na daních způsobit předběžnou škodu 134 milionů korun.