Učitel soukromé školy v Rybitví zřejmě okrádal žáky

Východní Čechy - Měl důvěru studentů i jejich rodičů a zneužil ji. Řeč je o nyní již bývalém učiteli soukromé střední odborné školy v Rybitví. Na podzim loňského roku okradl své žáky postupně o 30 tisíc korun. Nyní ho policie obvinila ze zpronevěry.

Učitel byl mezi studenty oblíbený a na škole, kde působil dva měsíce, velmi aktivní. Pod záminkou pořádání různých výletů, mimoškolních aktivit a nákupu učebních pomůcek, vybíral od studentů peníze, které používal pro vlastní potřebu. Žákům dokonce vydával potvrzené stvrzenky o zaplacení.

Podle ředitelky školy Lenky Rolečkové vystavoval doklady, které neprocházely účetnictvím školy. S rozpaky reagovali na jeho odhalení i podvedení studenti. „Je to velkým zklamáním pro celou třídu, protože jsme doufali, že se to neprokáže, ty věci, které se o něm říkaly, takže tím pádem nás hodně zklamal. Většina lidí tady ze třídy ho odsoudila,„ uvedla jedna z podvedených studentek.

Ředitelka školy také zjistila, že bývalý učitel už v minulosti zpronevěřil peníze kulturnímu domu v Moravské Třebové. Své kolegy proto varuje, že by se mohl pokusit nastoupit do kterékoli školy v České republice a pokračovat v okrádání studentů.

V případě, že se podaří učiteli vinu prokázat, hrozí mu podle zákona trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. Podle našich informací se učitel s podvedenými žáky telefonicky spojil a slíbil, že zpronevěřené peníze vrátí. Studenti tomu ale nevěří.