Policie sleduje údajný koncert neonacistických kapel na Náchodsku

Vysoká Srbská (Náchodsko) - Policie monitoruje koncert neonacistických skupin, který se má dnes údajně konat u Vysoké Srbské na Náchodsku. Areál bývalého dětského tábora si pronajala soukromá osoba s tím, že zde uspořádá dětský den, dovnitř vpouští jen zvané. Policie zatím nic mimořádného nezjistila.

Podle informací krajské policejní správy v Hradci Králové by se ve Vysoké Srbské mělo sejít kolem 60 lidí a vystoupit jedna hudební skupina.

Podle antifašistické organizace Antifa se na Náchodsku má uskutečnit jeden z největších neonacistických koncertů posledních několika let. Vystoupit by měla slovenská kapela Before the War, německá skupina Racial Purity (Rasová čistota), formace Painful Awakening, dvě další německé kapely, hlavní hvězdou večera by se mohla stát americká skupina Teardown.

Starosta Vysoké Srbské Josef Klečka, který je správcem areálu, který užívá královéhradecká cestovní kancelář BK Tour, o ničem neobvyklém nevěděl.

Bývalý tábor leží v lese v údolí u potoka, jediným přístupem je brána se závorou. Novináře do areálu holohlavý pořadatel u vstupu nevpustil s odůvodněním, že jde o soukromou akci. Podle Ondřeje Cakla z hnutí Tolerance, které podobné akce dlouhodobě sleduje, se vystoupení extremistických skupin vždy maskují běžným programem.