Cyklostezka u Tábora zřejmě nebude

Tábor - Město plánovalo vybudovat cyklostezku kolem Housova mlýna k řece Lužnici. Problém je ovšem ten, že část trasy by měla vést přes soukromý pozemek. Parcelu, nabízelo město majiteli Housova mlýna vyměnit za třikrát větší, ten to ale odmítl.

Plánovaná trasa stezky, vede přímo pod okny domu majitele. Cyklisté by navíc rušili i dobová vystoupení, která se tu konají, na kolech by jezdili mezi herci. Majitel se dohodě s městem nebrání. Stezku tu povolí, ale jen za předpokladu, že se úsek vedoucí Housovým mlýnem ve 22 hodin uzavře a otevře opět v šest hodin ráno.

Zastupitelé však s jeho podmínkami nesouhlasí, především s uzavřením stezky v nočních hodinách. Opozice dokonce uvažuje o návrhu pozemek vyvlastnit. Zastupitelka Simona Žirovnická to ale označila za naprosto nepřijatelné. „My jsme ten návrh podali z důvodu, abychom vůbec rozpoutali diskusi,“ brání nápad zastupitel Ladislav Šedivý.

Vést stezku jinudy v těchto místech neumožňuje terén. Cyklisté by museli absolvovat několikametrové převýšení. Průjezd dvorem Housova mlýna je tedy nezbytný. Vedení města je připravené s majitelem pozemku dál jednat.