Zaměstnanci ETA Hlinsko mají obavy ze změn ve firmě

Hlinsko - Odboráři společnosti ETA Hlinsko se ptají, co bude se zaměstnanci. Vlastník ETY provedl ve firmě velkou změnu, ale jak tvrdí, nebude ani masivně propouštět, ani stěhovat výrobu jinam. Zaměstnanci tomu ale příliš nevěří.

Vlastník našeho největšího výrobce elektrospotřebičů rozděluje výrobu na dvě společnosti. Jedna bude vyrábět dále elektrospotřebiče, druhá automobilové součástky. Odboráři jsou přesvědčeni, že kroky vlastníka jsou pro obě společnosti oslabením a budoucnost zaměstnanců je podle nich nejistá. Zástupci odborové organizace ETA Hlinsko nejsou podle její předsedkyně Aleny Šírové přesvědčeni, že obě společnosti budou po rozdělení životaschopné. Majitel ETY, finanční skupina Benson Oak, ale vidí všechno jinak. Jednatel společnosti Tomáš Fencl uvedl, že ETA neplánuje ani propouštění, ani omezení výroby. Zakladatel Benson Oak Gabriel Eichler doplnil, že firmy chce výrobu naopak rozšiřovat a posilovat. Odboráři však trvají na svém: „ETA nám nasazuje růžové brýle.“ Předsedkyně Šírová potvrdila, že mezi zaměstnanci panují velké obavy.

ETA zaměstnává v Hlinsku více než tisíc lidí. Masivního propouštění se neobává starostka Hlinska Magda Křivanová. Jedním dechem však dodává, že bude požadovat od majitelů firmy informace, ale výhradně na vlastnících společnosti bude záležet, jak se situace vyvine dál.

I přes všechna ubezpečení vlastníka trvají odboráři na svém, z budoucnosti prý mají strach.