Lázeňské lesy Karlovy Vary letos prodělají miliony

Karlovy Vary - Kvůli nízkým výkupním cenám dřeva prodělá letos karlovarská společnost Lázeňské lesy přibližně 5 milionů korun. Proto bude muset zastavit rozvoj turisticky vyhledávaných míst, jako jsou altány a lázeňské cesty, mnohé z nich potřebují zásadní opravu. Zástupci Lázeňských lesů odhadují, že kvůli nízkým ziskům budou muset zastavit rozvoj lázeňských cest - a to až na dva roky.

Na zajištění opěrných zdí a památek přímo nad lázeňským centrem potřebuje lesní společnost miliony korun. Statisíce korun budou stát opravy cest v dalších turisticky vyhledávaných částech města. Richard Černý z Klubu českých turistů potvrdil, že objekty jsou v závažném stavu. Lázeňské lesy se starají o 100 kilometrů promenádních cest, za opravu jediného kilometru zaplatí milion korun, letos však na to nebudou peníze. Zástupce ředitele společnosti Lázeňské lesy Karlovy Vary Pavel Reiser naznačil, že společnost se v tomto roce zaměří na drobnou údržbu, závažnější problémy bude muset odložit.

Výrazně nižší zisky mají letos Lázeňské lesy kvůli škodám, které napáchal silný vítr začátkem roku. Jak vysvětlil Pavel Reiser, poškozené dřevo a celostátní snižování cen znamená nižší příjmy. Město se snaží lesní společnosti pomoct, miliony korun na její účty ale převést nemůže. Podle mluvčího magistrátu Jakuba Kaválka se totiž rozpočet schvaluje na celý kalendářní rok a není potom jednoduché v něm dělat výrazné změny.