Léto v Českých Budějovicích ozdobí přes 250 kulturních akcí

České Budějovice - Festival letních kulturních akcí Léto České Budějovice nabídne do konce září přes 250 programů pro dospělé i děti. Na několik atraktivních koncertů, divadelních představení a dalších akcí bude vstup zdarma. Návštěvníci se mohou těšit na oscarovou dvojici Glena Hansarda a Markétu Irglovou, legendu keltské hudby Alana Stivella nebo na Lucii Bílou.

Kromě českobudějovické radnice se do programu zapojí přes 100 různých organizací. Právě propojením a spoluprací mnoha různých pořadatelů je tento festival jedinečný. Do akce se zapojí Jihočeské divadlo, Dům kultury Metropol, Bazilika a další.

Na programu jsou od června koncerty, divadla, výstavy, happeningy či performance, představí se i hvězdy tuzemského a světového hudebního nebe. Vystoupí mimo jiné Glen Hansard a Markéta Irglová, Alan Stivell, Lucie Bílá a Petr Malásek. Další akcí, kde diváci nemusí platit za koncert světových hvězd, je Bohemia Jazz Fest, pro který si jeho organizátor Rudy Linka opět vybral Budějovice jako cíl republikového turné.

Rozpočet čtyřměsíčního festivalu je 8,7 milionu korun, z toho 7,7 milionu korun chce město získat z Regionálního operačního programu. O všech akcích se lidé dozvědí na speciální internetové stránce www.cb-leto.cz, kde jsou podrobnosti a také možnost rezervovat si místo.