Ústecká opozice se bouří proti mediální propagaci krajského úřadu

Ústí nad Labem - Zneužívání evropských peněz k vlastní propagaci - tak mluví opoziční zastupitelé Ústeckého kraje o inzerátech regionální rady Severozápad, které vyzývají k podávání žádostí o dotace z operačních programů. Zastupitelům vadí hlavně to, že se v nich objevuje fotografie a osobní výzva hejtmana Jiřího Šulce. Ten obvinění odmítá. Opozici vadí i to, že krajský úřad dá letos přes 3 miliony korun na propagaci v soukromých médiích.

Zastupitel Ústeckého kraje Jaroslav Foldyna (ČSSD) se nechal slyšet, že evropské peníze jsou určeny na věci, které slouží obyvatelům tohoto kraje. „My zásadně dbáme na to, aby všechny naše propagační materiály byly zásadně nepolitické, a vždy zásadně nepolitické byly,“ vyjádřil se hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc (ODS).

Rada dala do kampaně v novinách přes 800 tisíc korun. Zdrojem financování úřadu regionální rady je z 85 procent dotace z Evropské unie, jak potvrdil Vojtěch Krump, mluvčí, Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad.

Jiří Šulc nečelí podobné kritice poprvé. Krajský úřad dá jen v letošním roce přes 3 miliony na reklamu v soukromých médiích. Regionální televize například natáčejí pořady o setkání hejtmana s novináři nebo krajský zpravodaj. Opozici vadí, že se v pořadech objevuje téměř vždy jen hejtman nebo jeho náměstci.